Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Nowy dyrektor Teatru Starego: struktura programu nie zmieni się [ZDJĘCIA]

Napisał: on 06-02-2024

Struktura programu Teatru Starego nie zmieni się – zapowiada jego nowy dyrektor Michał Karapuda. Tak jak do tej pory, celem instytucji będzie także prezentacja najwybitniejszych artystów i artystek polskich i zagranicznych.

– Chcemy też wspólnie z zespołem przygotować kilka propozycji, które mogą być rozwinięciem tego, co do tej pory Teatr robił – mówi Karapuda. – Chcielibyśmy w takiej formule tygodniowej zapraszać wybitne postaci lubelskiej i polskiej kultury, które mogłyby w ciągu tego tygodnia prezentować swój ulubiony film, ulubiony spektakl, tak żebyśmy mogli poznać artystów nie tylko od strony ich dzieł, ale także ich inspiracji. Chcielibyśmy rozszerzyć tę formułę debat czy bitew poza literaturę, także o tematy związane z miastem, przyszłością, nowymi technologiami, wszystkim tym, co nas dzisiaj otacza. Chcielibyśmy także w ramach takiego cyklu, który ja nazwałem „Stare Miasto, Stare Miasto” ściślej współpracować z instytucjami kultury, które znajdują się na Starym Mieście lub w najbliższym sąsiedztwie. 

pm_KARAPUDA-060224-004.jpg

Młody Teatr Stary to cykl mający na celu prezentację młodych twórców. Z kolei Szkoła Teatru ma być spotkaniem młodych twórców z gwiazdami teatru.

CZYTAJ: Michał Karapuda dyrektorem Teatru Starego

LilKa / opr. WM

Fot. Piotr Michalski


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist