Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Świdnicki śmigłowiec pomoże studentom w nauce

Napisał: on 07-02-2024

PZL-Świdnik przekazał śmigłowiec W-3 Sokół Politechnice Rzeszowskiej. Helikopter będzie służył do celów dydaktycznych. Wpisuje się to w realizację nowych planów uczelni, tworzącej specjalność śmigłowce na studiach na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Śmigłowiec będzie wykorzystywany na zajęciach z przedmiotów poświęconych konstruowaniu i eksploatacji.

– Studenci, mając bezpośredni i niemal nieograniczony dostęp do śmigłowca, będą mieli okazję do praktycznego poznania jego konstrukcji w całym jego zakresie tj. od struktury kadłuba, po układ napędowy, układ sterowania, układ hydrauliczny, paliwowy, poprzez układy elektryczne i awionikę po wirniki – mówi kierownik inżynierii obsługi śmigłowców, PZL-Świdnik, Mateusz Kulas.

CZYTAJ: Kolejny śmigłowiec ze Świdnika dostarczony do Sił Zbrojnych

– Dzięki takiej współpracy i tego typu darowiznom nasi studenci uzyskują wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje na najwyższym możliwym poziomie – dodaje rektor Politechniki Rzeszowskiej profesor Piotr Koszelnik.

W-3 Sokół to wielozadaniowy śmigłowiec produkowany w wielu wariantach od 1985 roku. W Polsce używany jest między innymi przez wojsko, policję, Straż Graniczną i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

MaK / opr. ToMa

Fot. nadesłane


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist