Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Wiersze o walczącej Ukrainie. Spotkanie z poetą w lubelskim muzeum

Napisał: on 09-02-2024

Spotkanie autorskie z poetą Mariuszem Olbromskim i tłumaczką wierszy na język ukraiński Wierą Meniok odbędzie się w Lublinie. Tematem rozmów będzie książka poety, „Przeminą dymy, rozkwitną róże. Wiersze o walczącej Ukrainie”. Publikacja  zawiera refleksje i wiersze związane z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

Mariusz Olbromski to poeta, eseista, prozaik, publicysta oraz działacz kulturalny, którego twórczość skupia się na tematyce polsko-ukraińskiej.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Muzeum Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3. Wstęp wolny.

Mariusz Olbromski to poeta, ale także muzealnik. Ukończył filologię klasyczną i polską, studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Autor ponad dwudziestu książek, których tematyka obejmuje głównie zagadnienia dotyczące pogranicza polsko-ukraińskiego.

CZYTAJ: „Nieoczywiste obrazy” w lubelskiej Galerii Ratusz [ZDJĘCIA]

Wiera Meniok to teoretyczka literatury, schulzolożka, tłumaczka, pracowniczka naukowa i akademicka w Zakładzie Literatury Powszechnej i Polonistyki Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, kierowniczka Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego im. Igora Menioka na tej uczelni. 

BoS / opr. LisA

Fot. Muzeum Józefa Czechowicza Facebook

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist