Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Zboże pod kontrolą. Lubelski Urząd Wojewódzki reaguje na zgłoszenia

Napisał: on 12-02-2024

Rolnicy zgłaszają potencjalne nieprawidłowości przy przewozach artykułów rolno-spożywczych. Od ubiegłej środy (07.02) do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły dwie takie informacje – obie się nie potwierdziły.

– Pierwsza dotyczyła przywozu pszenicy na bocznicę przy ulicy Mełgiewskiej w Lublinie – mówi dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Włodzimierz Kołton. – Wysłaliśmy tam kontrolę. Dostaliśmy informację, że jest to tranzyt z Litwy. Kontrola nie stwierdziła w ogóle takiego przewozu. Na tym etapie kontrola została zamknięta. Druga kontrola dotyczyła firmy z Hrubieszowa. Miał tam się odbywać tranzyt pszenicy. Jeżeli chodzi o dokumentację okazał się, ze był tam przeładunek, ale towarów dopuszczonych do wjazdu. Była to kwestia śruty słonecznikowej. Ten transport został przekazany do inspekcji weterynaryjnej do kontroli.

CZYTAJ: Wysypali zboże z ukraińskich TIR-ów na granicy. Sprawa trafi do prokuratury

Dodatkowo, od piątku (09.02), lubelski sanepid bada cukier przewożony przez polsko-ukraińskie przejścia graniczne. W ramach takiej kontroli odbywa się ocena organoleptyczna, analiza dokumentów i pobierany jest materiał do badania. Dotychczas nie stwierdzono nieprawidłowości w tym zakresie.  

InYa / opr. PrzeG

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist