Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Fotografia Kingi Hendzel nominowana w prestiżowym konkursie

Napisał: on 13-02-2024

Fotografia naszej redakcyjnej koleżanki Kingi Hendzel wśród najlepszych zdjęć międzynarodowego konkursu fotograficznego Jazz World Photo 2024.

Zdjęcie przedstawia wokalistkę Nyah Ifill z zespołu FURY i zostało wykonane w ubiegłym roku podczas koncertu w Radiu Lublin. W konkursie wzięło udział 126 osób z 25 krajów świata. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony spośród 30 finalistów 20 kwietnia podczas Międzynarodowego festiwalu Jazzowego Jazziniec w Trutnowie w Czechach.

Kinga_Hendzel_kolor.jpg

CZYTAJ: Zdjęcie Kingi Hendzel z Radia Lublin w finale Jazz World Photo

Kinga Hendzel to radiowiec, wieloletni pracownik Polskiego Radia Lublin na stanowiskach dziennikarza, zastępcy redaktora naczelnego oraz sekretarza programu. Pomysłodawca i koordynator projektów edukacyjnych dla młodzieży. Swoim doświadczeniem radiowym dzieli się ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz produkcji medialnej. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Lublina. Ukończyła Lubelską Szkołę Fotografii. Od ponad 6 lat pasjami zatrzymuje w kadrze uroki Lublina – miasta, w którym się urodziła i w którym realizuje swoje marzenia. Specjalizuje się w fotografii koncertowej. Była obecna z aparatem na ponad 200 koncertach. Zrobione przez nią fotografie muzyków znajdują się na okładkach ponad 20 płyt oraz kilku książek. Jej prace zdobyły uznanie w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych i były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

CZYTAJ: Zdjęcie Kingi Hendzel z Polskiego Radia Lublin nagrodzone w prestiżowym konkursie

EwKa / opr. PrzeG

Fot. Kinga Hendzel


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist