Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Młodzi śpiewacy pod okiem mistrzów. Projekt Antonina Campi Opera Masterclass [ZDJĘCIA]

Napisał: on 15-02-2024

Trwają warsztaty wokalne w ramach 7. edycji projektu Antonina Campi Opera Masterclass. Biorą w nich udział młodzi artyści z Polski i za granicy. Warsztaty prowadzą gwiazdy światowych scen operowych, uznani nauczyciele śpiewu oraz pianiści, m.in. Adam Zdunikowski, Ewa Vesin i inni.

– Pomagamy młodym artystom rozwijać swoją pasję do muzyki operowej –  mówi trener i pianista, Marcin Kozieł. – Nie chcę, żeby absolutnie żaden z nich, który pracuje ze mną, nie stracił tzw. DNA, czyli własnego koloru głosu. To jest dla mnie tak ważne, żeby ktoś nie naśladował kogoś. Tylko nasza oryginalność nas ratuje i odróżnia od kogoś innego. I tylko to ludzi wzrusza.

Jedną z uczestników warsztatów jest Karolina Jędrzejczyk z Wrocławia. – Oczywiście, wszystko, co jest dookoła, czyli interpretacja, tekst, wyraz – wszystkie te najważniejsze elementy, które tworzą tę magiczną całość. To jest to, na czym skupiamy, się pracując na kursie.

CZYTAJ: Miś i Tygrysek idą po skarb. Nowy spektakl w Teatrze Andersena [ZDJĘCIA]

 

Trwają również zapisy do IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń wokalno-muzycznych w Polsce. Patronką konkursu jest Antonina Campi z Miklaszewiczów – pierwsza europejska gwiazda operowa urodzona w Lublinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

pm_WOKAL-150224-027.jpg

– Chcemy otworzyć młodym śpiewakom drzwi do świata muzyki operowej – mówi dyrektor artystyczna, Ewa Vesin. – Jesteśmy chyba jedynym konkursem w Polsce, w którym w skład jury wchodzą tylko i wyłącznie dyrektorzy oper z całego świata jak i agenci. I jest to dla tej młodzieży, która tutaj przyjeżdża, tzw. rozmowa o pracę.

pm_WOKAL-150224-017.jpg

Zwieńczeniem pracy artystów będzie koncert galowy, w którym wokaliści zaprezentują różnorodne pieśni i arie. Koncert odbędzie się 18 lutego w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Centrum Spotkania Kultur.

BoS / opr. LisA

Fot. Piotr Michalski

 

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist