Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Lublin powalczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Miasto zbiera pomysły

Napisał: on 23-02-2024

Rusza otwarty nabór pomysłów na wydarzenia i działania w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. 

Lublin znalazł się w finale tego konkursu. Propozycje mieszkańców miasta będą inspiracją do stworzenia ostatecznej aplikacji konkursowej i mają pomóc zaplanować program obchodów. 

– Głos mieszkańców jest bardzo ważny dla nas, dlatego zachęcamy wszystkich do wysyłania swoich propozycji – mówi dyrektor Centrum Kultury w Lublinie oraz koordynat programowy Europejskiej Stolicy Kultury 2029 Rafał Koziński. – Pomysłów, co mieszkańcy by chcieli, ale i marzeń jak widzieliby Lublin za 5 lat w 2029 roku. Jesteśmy po dużych konsultacjach z ekspertami europejskimi i wiem, w którą stronę możemy poprowadzić naszą aplikację i nasz program, ale teraz mieszkańcy muszą się wypowiedzieć. 

 

– Wierzymy, że w tym roku uda nam się zdobyć ten tytuł – mówi prezydent miasta Lublina Krzysztof Żuk. – Zespół, który nad tym pracuje, daje rzeczywiście ogromną szansę wygrania tego tytułu. Ja za każdym razem powtarzam z ostrożności procesowych, gdyby nie udało się tego osiągnąć, będziemy i tak realizować to, co zapiszemy w aplikacji.

 

Pomysły będzie można zrealizować poprzez narzędzia i programy, na które miasto Lublin przeznaczyło prawie 2 miliony złotych.

CZYTAJ: Lublin zostanie Europejską Stolicą Kultury 2029? Mieszkańcy mogą pomóc [ZDJĘCIA]

Propozycje wydarzeń i działań w ramach obchodów ESK można nadsyłać od dziś (23.02) do 18 marca wypełniając formularz online na stronie esk2029.lublin.eu.

Dodatkowo, od 26 lutego będzie możliwość wypełnienia formularza w formie papierowej. Będą one dostępne w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, instytucjach kultury lub przestrzeniach młodzieżowych.

MaTo / opr. LisA

Fot. Krzysztof Radzki


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist