Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

ZUS dofinansuje poprawę BHP w firmach. Można składać wnioski

Napisał: on 26-02-2024

120 milionów złotych dotacji czeka na przedsiębiorców, których projekty na poprawę BHP zostaną najwyżej ocenione w siódmej edycji konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Maksymalna kwota dotacji to 300 tysięcy złotych, ale jest też minimalna – wyjaśnia rzecznik regionalny ZUS w Lublinie, Maciej Raszewski. –  Minimalna kwota dofinansowania, o którą może ubiegać się firma, to 10 tys. zł brutto. Wnioski dotyczące niższych kwot nie będą rozpatrywane. Natomiast maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 80 procent szacowanej wartości projektu, nie więcej jednak niż 299 tys. zł dla działań inwestycyjnych lub 300 tys. zł brutto dla działań inwestycyjno-doradczych. W jednym projekcie może być realizowanych równocześnie wiele działań o różnym charakterze i z różnych obszarów technicznych. 

W poprzedniej edycji spośród 2700 projektów ZUS dofinansował blisko tysiąc, w tym 57 z województwa lubelskiego.

CZYTAJ: Wkrótce zatwierdzenie pierwszej wypłaty z KPO dla Polski

Obszarów technicznych jest dziewięć, w tym ochrona przed hałasem i promieniowaniem optycznym, oczyszczanie i uzdatnianie powietrza, ale też ograniczanie obciążania układu mięśniowo-szkieletowego pracowników by zapobiec chorobom zawodowym.

Wnioski będą przyjmowane do 27 marca. Firmy aplikujące o dotacje nie mogą mieć zaległości w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz podatków. Nie mogą też być w likwidacji czy postępowaniu upadłościowym. ZUS ogłosi listę firm zakwalifikowanych do dotacji do końca grudnia. 

JB / opr. PrzeG

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist