Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Rolnicy w Warszawie. Pójdą pod Sejm i siedzibę premiera [ZDJĘCIA]

Napisał: on 27-02-2024

Rolnicy z województwa lubelskiego biorą udział w proteście w Warszawie.

– Jesteśmy pod Pałacem Kultury i stąd ruszamy w stronę Sejmu – mówi przedstawiciel Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego i Oszukanej Wsi Wiesław Gryn. – Złożymy petycję do pana marszałka. Później przejdziemy pod Urząd Rady Ministrów, gdzie protest zostanie rozwiązany. Zamojskie Towarzystwo przyjechało czterema autokarami, ale można powiedzieć, ze z Lubelskiego co najmniej co trzecia gmina wystawiła autokar. Ludzi jest dużo. Stoję tu z ludźmi z Zachodniopomorskiego, z Mazur. Można powiedzieć, że jest cała Polska.

mid-24227036.jpg

Postulaty polskich rolników to m.in. konieczność uproszczenia i ograniczenia wymogów Zielonego Ładu, ograniczenie napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz poprawa opłacalności produkcji rolnej.

CZYTAJ: Protesty na granicy. 25-kilometrowa kolejka przed przejściem w Hrebennem

mid-24227035.jpg

Z kolei w Piaskach rozpoczęła się rolnicza blokada drogi krajowej nr 17. Są utrudnienia na trasie Lublin-Zamość.

Protest polega na przemieszczaniu się ciągników rolniczych od ronda na węźle Piaski Wschód do ronda w Piaskach. Uczestnicy zgromadzenia przechodzą także przez przejście dla pieszych przy rondzie w Piskach.

Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazd dla pojazdów do 3,5 tony przez krajową drogę nr 12, drogę wojewódzką nr 838 do krajowej „17”. Pojazdy o masie powyżej 3,5 tony kierowane są na DK12 – drogę wojewódzką nr 839 – drogę wojewódzką nr 812 do „17”.

Trwa także protest na ekspresowej S19 od węzła Kraśnik Południe do węzła Wilkołaz. Rolnicy blokują drogę przez 30 minut, a następnie na 30 minut puszczany jest ruch. Kierowcy mogą kierować się na objazd na starą drogę krajową nr 19.

TSpi / opr. PrzeG

Fot. PAP/Szymon Pulcyn


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist