Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Bialscy terytorialsi ćwiczą na poligonie [ZDJĘCIA]

Napisał: on 29-02-2024

Terytorialsi 23 Bialskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z powiatów bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego i łukowskiego doskonalą swoje umiejętności bojowe. Chodzi między innymi o strzelców wyborowych, ratowników , radiotelefonistów czy saperów.

– Szkolenie odbywa się w ramach dwutygodniowego zgrupowania poligonowego – mówi oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kapitan Marta Gaborek. – Budowa okopów, a w tym przygotowanie i dostosowanie stanowisk ogniowych i punktów obserwacyjnych oraz doskonalenie taktyki i prowadzenie walki w okopach – to jedno z zadań, z jakimi musieli zmierzyć się żołnierze Bialskiego Batalionu. Kolejnym było zdobycie i przygotowanie do obrony budynku znajdującego się na terenie opuszczonym przez siły przeciwnika. Podczas szkoleń szczególnie duży nacisk położono na podnoszenie umiejętności rozpoznania i dezaktywowania zagrożeń związanych z improwizowanymi ładunkami wybuchowymi.

2LBOT Biała Podlaska_Poligon_2.jpg

Szkolenie zintegrowane jest jedną z praktycznych form szkolenia żołnierzy WOT, podczas którego doskonalą oni swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć takie szkolenie.

2LBOT Biała Podlaska_Poligon_3.jpg

RyK / opr. WM

Fot. 2LBOT


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist