Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Kierowcy naprawiają swoje błędy. Kursy redukujące punkty karne przyciągają chętnych

Napisał: on 01-03-2024

620 osób wzięło udział od połowy września w kursach redukujących punkty karne organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.

– Szkolenia dla kierowców naruszających przepisy drogowe zostały przywrócone po roku przerwy i cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Renata Bielecka. – Na kurs zgłaszają się osoby w różnym wieku, są to i kobiety i mężczyźni. Z tego co tu obserwujemy, przeważnie zgłaszają się do nas osoby, które przejechały na czerwonym świetle. Za prędkość również przychodzą na pewno, ale te osoby nie chwalą się tym, że ją przekroczyły. 

Osoby, które wzięły udział w takim kursie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, przyznają, że ich głównym przewinieniem było właśnie przekroczenie prędkości. – Bardzo dużo jeżdżę, robię ponad 100 tysięcy km rocznie. Ostatni mandat był za duży, za prędkość. Jestem przedstawicielem handlowym, śpieszyłem się – taka praca. Ograniczenie było do 90, a ja jechałem 120. Zostało 8 punktów i trzeba naprawić błędy. 

CZYTAJ: Raport: co czwarty kierowca w Polsce chce w tym roku wymienić samochód

Udział w kursach dla kierowców naruszających przepisy drogowe umożliwia redukcję sześciu punktów karnych.

Szkolenie takie można przejść nie częściej niż raz na pół roku.

MaT / opr. LisA

Fot. pixabay.com

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist