Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Świdnicka biblioteka przeniesie się w nowe miejsce

Napisał: on 07-03-2024

Do dawanego budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy placu Konstytucji w Świdniku przeniesiony zostanie główny oddział świdnickiej biblioteki. Trwają prace nad projektem przebudowy obiektu.  

CZYTAJ: Brak czasu czy wtórny analfabetyzm? Polacy nie rwą się do czytania książek

– Zadanie wpisane jest w program rewitalizacji Świdnika – mówi zastępca burmistrza Świdnika, Marcin Dmowski. – Jesteśmy w czasie projektowania. Będzie to dużo większe miejsce, przeszklone, z tarasem. Ta inwestycja pojawi się w Świdniku za kilka lat.

CZYTAJ: Festiwal „Dwa Teatry” żegna się z Zamościem

– Przybywa nam czytelników, organizujemy też wiele spotkań kulturalnych, a w rozwoju ogranicza nas tylko powierzchnia, ale jest nadzieja na zmianę – mówi dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku, Piotr Jankowski. – Biblioteka jest w tym miejscu od kilkudziesięciu lat i jest trochę ciasno, ale jest nadzieja na przyszłość. Jest piękny projekt, pomieszczenie dwukrotnie nam się zwiększy. Będzie to realizowane z tymi naszymi pomysłami, czyli przeszklona elewacja, będzie widać, co dzieje się w środku, brak barier, winda, wjazd na najwyższą kondygnację, niezadaszoną, więc będzie można czytać pod gołym niebem.

W 2021 roku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku znalazła się na 2. miejscu w województwie lubelskim w rankingu bibliotek przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”. W rankingu pod uwagę brane były między innymi: godziny otwarcia, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, dostęp do nowych mediów czy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. 

MaK / opr. WM

Fot. Biblioteka Świdnik FB

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist