Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Sophie Ellis-Bextor zremiksowana przez Davida Guettę

Napisał: on 10-03-2024

Sophie Ellis-Bextor udostępniła nowy remiks „Murder on the Dancefloor” – tym razem piosenkę na warsztat wziął sam David Guetta. Singiel niedawno powrócił na 2. miejsce najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii.

Jeden z najpopularniejszych DJ-ów na świecie połączył siły z Sophie, a efektem ich pracy jest pulsująca, pełna energii elektroniczno-dance’owa wersja słynnego przeboju. David Guetta obecnie zajmuje 4. pozycję najchętniej odtwarzanych artystów na Spotify na całym świecie. Na swoim koncie ma współprace z takimi gwiazdami jak Rihanna, Justin Bieber czy Ariana Grande.

„Murder on the Dancefloor” wróciło na szczyty list przebojów za sprawą epickiej sceny finałowej filmu „Saltburn” w reżyserii Emerald Fennell. Wydany oryginalnie w 2001 roku singiel trafił do nowych słuchaczy za pośrednictwem mediów społecznościowych i bije nowe rekordy. W Stanach ma status złotej płyty, a w UK – dwukrotnej platyny. Sophie niedawno wykonała utwór podczas ceremonii rozdania nagród BAFTA, jak również w programie Jimmy’ego Fallona.

W momencie premiery, „Murder on the Dacefloor” trafił do Top 10 najpopularniejszych utworów na świecie. Zajął 2. miejsce w UK, Top 3 w Australii, Nowej Zelandii i kilku krajach europejskich, trafił też na 9. pozycję US Billboard Maxi-Singles chart. Kultowy klip, który teraz jest dostępny w jakości 4K, przedstawia Sophie biorącą udział w konkursie tanecznym. Artystka pozbywa się swojej konkurencji w mało uczciwy sposób. Za reżyserię odpowiada Sophie Muller – był to jeden z pierwszych klipów dwóch Sophie, a ich współpraca artystyczna trwa do dziś.

Niedawno „Murder on the Dancefloor” ukazało się po raz pierwszy na siedmiocalowym, czerwonym winylu oraz w limitowanej wersji CD. Sophie podzieliła się także EP-ką, na którą trafiły: oryginalny B-side z singla, „Never Let Me Down”, rozszerzona wersja albumowa i remiksy w wykonaniu Jewels & Stone, Danny D, Hq i Twin Murder. Wszystkie utwory były wydane już w 2001 roku, ale większość z nich to nowość w serwisach cyfrowych.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o. 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist