Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Oficjalne otwarcie szpitala w Ukrainie. Jego powstanie wspierały lubelskie organizacje

Napisał: on 12-03-2024

Szpital im. Jana Pawła II w Drohobyczu zostanie dziś (12.03) oficjalnie otwarty i poświęcony. W jego powstanie zaangażowane były lubelskie organizacje – Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie Solidarności Globalnej. 

Obecnie do użytku oddany jest parter oraz pierwsze piętro. Z tych przestrzeni korzystają już pacjenci. W przeważającej mierze są to osoby w wieku podeszłym, z niepełnosprawnościami, chore przewlekle, a także takie, które doznały obrażeń wielonarządowych czy przeszły amputację kończyn z powodu bezpośrednich działań wojennych.

CZYTAJ: Prawo jazdy bardziej przystępne. Egzaminy także w języku ukraińskim

Placówka jest odpowiedzią ukraińskiej Caritas w Drohobyczu na ograniczony dostęp do opieki medycznej. Cały czas wzrasta liczba osób potrzebujących hospitalizacji oraz rehabilitacji osób przesiedlonych do obwodu lwowskiego w wyniku wojny wywołanej przez Rosję.

Docelowo szpital ma pomieścić 120 chorych. 

W wydarzeniu wezmą udział lubelscy przedsiębiorcy, którzy wsparli budowę budynku oraz jego wyposażenie i adaptację, przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowanych we współpracę z drohobycką Caritas oraz biskup Adam Bab sufragan archidiecezji lubelskiej i biskup diecezji samoborsko-drohobyckiej Jarosław Pririz.

EwKa / opr. WM

Fot. pexels.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist