Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Pikieta górników przed siedzibą zarządu LW Bogdanka

Napisał: on 19-03-2024

Zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych oraz 15-procentowych podwyżek wynagrodzenia domagają się górnicy z Bogdanki. Pod siedzibą zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka odbyła się pikieta zorganizowana przez związki zawodowe.

– Postulaty dotyczą przede wszystkim wzrostu wynagrodzeń – mówi Mariusz Romańczuk przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Lubelski Węgiel Bogdanka: – To jest kwestia tego, w jaki sposób te wzrost wynagrodzeń będzie realizowany – zarząd ma inną wizję tego, my mamy inną propozycję.

– Mamy dwa konkretne postulaty – mówi przewodniczący Związku Zawodowego „Przeróbka” w Lubelskim Węglu Bogdanka, Jarosław Niemiec. – Główny postulat to jest co najmniej urealnienie płac o wskaźnik wzrostu cen. Wystąpiliśmy z postulatem 15 procent. Był postulat dodatkowego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – na tzw. wczasy pod gruszą, więc mówimy o jednorazowym świadczeniu, a my żądamy comiesięcznej stabilnej płacy.

CZYTAJ: Rozmowy z zarządem nie przyniosły skutku. Górnicy zapowiadają pikietę

Pikietujący górnicy przedstawili władzom spółki swoje postulaty. Przedstawiciele zarządu Kopalni Bogdanka jak na razie nie komentują sprawy. Nikt z zarządu nie wyszedł do protestujących górników.

MaTo/ opr. DySzcz

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist