Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Wybrano najlepszych rolników z regionu! [ZDJĘCIA]

Napisał: on 04-04-2024

Poznaliśmy najlepszych rolników z Lubelszczyzny, którzy wzięli udział w dwóch konkursach ogłoszonych przez Województwo Lubelskie – „Rolnik z Lubelskiego” i „Ekolubelskie”.

CZYTAJ: Rolnicy odwiedzili biura poselskie. „Tylko jedno przyjęło nasze postulaty”

UML_3163.jpg

– Dla naszego regionu rolnictwo jest bardzo ważne – mówi członek zarządu województwa lubelskiego Zdzisław Szwed. – Staramy się pokazać wszystkich tych rolników, którzy wprowadzają nowe rozwiązania, nowoczesne technologie do rolnictwa, dzięki którym uzyskują lepsze wyniki i uzyskują lepszą żywność, lepszej jakości produkty, które możemy potem konsumować jako mieszkańcy.

UML_3174.jpg

– Nowe technologię pomagają dostarczyć konsumentom bezpieczny produkt – mówi jeden z laureatów Mateusz Maruszewski z Farmy „Mój Owoc”. – Nowoczesne maszyny – mam na myśli np. pielniki hydrauliczne, które w dzisiejszych czasach mogą być wyposażone w lasery, które skanują podłoże i dzięki temu chwasty są wybierane spośród roślin, które chcemy zostawić.

UML_3282.jpg

W ramach konkursu „Rolnik z Lubelskiego” przedsiębiorcy byli oceniani w czterech kategoriach: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, producent-przetwórca oraz ogrodnictwo i sadownictwo. W konkursie „Ekolubelskie” oceniano ekologiczne gospodarstwa.

InYa / opr. AKos

Fot. Łukasz Frączak / UMWL


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist