Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Rzeczywistość, która dzieje się obok”. Watch Docs w Lublinie

Napisał: on 05-04-2024

W Lublinie w piątek (05.04) rozpoczyna się 22. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. W tym roku, podczas wydarzenia, będzie można zobaczyć 6 międzynarodowych produkcji filmowych.

LUBLIN.png

Filmy dokumentalne pokazują rzeczywistość, która dzieje się obok nas mówi Marta Sienkiewicz ze Stowarzyszenia Homo Faber. – Filmy dokumentalne z racji tego, że są niezależnymi produkcjami bardzo często pokazują bardzo bliskie, takie wrażliwe, intymne obrazy różnych sytuacji, które obserwujemy w mediach. To jest trochę więcej niż informacja, to jest też taka wrażliwość, inna perspektywa, bardziej bogata. Lubię mówić, że to jest taki festiwal dla ludzi, którzy są ciekawi świata, który nas otacza.

Justyna Mazur_fot. własność p. Justyny.jpeg

Spotkanie z Justyną Mazur

Spotkanie z autorką podcastu „Piąte: Nie zabijaj” odbędzie się w Lublinie w ramach 22. Objazdowej edycji Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie.

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej historię Justyny Mazur oraz kulisy powstania jej podcastu. Mazur jest dziennikarką, pasjonatką tematyki kryminalnej i społecznie zaangażowaną osobą, której praca przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej na temat przemocy.

Podczas spotkania Mazur opowie o inspiracjach do stworzenia podcastu, trudnościach, jakie napotkała w procesie jego produkcji oraz o tym, jak ważne jest dla niej szerzenie świadomości na temat problemów społecznych. Będzie również miała okazję odpowiedzieć na pytania uczestników i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji w mediach i społeczeństwie.

Spotkanie odbędzie się w Baobabie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 39b. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Ze względu na treści spotkanie dedykowane jest osobom powyżej 18. roku życia. Początek o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.

Dodatkowo, w sobotę (06.04) w ramach wydarzenia odbędzie się warsztat praktyczny „Patrz, gdzie czytasz”. Jego tematem przewodnim będzie dezinformacja w sieci i sposoby ją rozpoznać.

EwKa / InYa / opr. AKos

Fot. materiał organizatora / pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist