Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Film kręcony w Lublinie trafił do kin. To międzynarodowa produkcja [ZDJĘCIA]

Napisał: on 19-04-2024

W piątek (19.04) na ekrany kin weszła kolejna produkcja kręcona w Lublinie. To polsko-kanadyjski film oparty na biografii młodej dziewczyny Ireny Gut, która w czasie II wojny światowej z narażeniem życia uratowała od zagłady kilkanaście osób żydowskiego pochodzenia. Część z nich ukrywała w willi niemieckiego oficera.

Wcześniej sztuka o Irenie Gut trafiła na Broadway.

Zdjęcia do filmu powstawały w 2022 roku między innymi na lubelskim Starym Mieście czy w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wtedy byliśmy na planie z naszym aparatem fotograficznym.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

irena 4.jpg

W postać tytułowej Ireny wcieliła się Sophie Nelisee. W obsadzie znaleźli się również znani polscy aktorzy, na czele z Andrzejem Sewerynem i Elizą Rycembel.

– Pomysł na film wyszedł od strony kanadyjskiej, a Polska była naturalnym miejscem na realizację tej produkcji – mówiła Radiu Lublin producentka filmu Beata Pisula. – Film będzie wyświetlany na 1250 ekranach. Wiem, że ma już swojego dystrybutora w krajach arabskich. Jest też sprzedawca na rynek europejski.

CZYTAJ: Te filmy nakręcono w Lublinie! Miasto grało Warszawę, Wołyń czy Paryż [TRAILERY, ZDJĘCIA]

ZOBACZ ZDJĘCIA:

irena 8.jpg

Polska premiera filmu miała miejsce w środę (17.04) w Lublinie, a światowa odbyła się na 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

RL / opr. ToMa

Fo. Piotr Michalski

Tagi

Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist