Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Śmiertelnie groźne odkrycie. Ewakuacja mieszkańców kilku ulic

Napisał: on 24-04-2024

Cztery bomby lotnicze z czasów II wojny światowej zostały znalezione podczas prac budowlanych w Białej Podlaskiej. Trwa ewakuacja ulic Sidorskiej, Kąpielowej, Orzechowej i części alei Jana Pawła. Ruch na tych ulicach został całkowicie wstrzymany.

Bomby znaleziono na terenie jednej z firm przy ulicy Sidorskiej 61. Mają długość od 80 do 100 centymetrów i średnicę około 50 centymetrów. Ważą po około 100 kilogramów.

Na terenie ewakuowanego obszaru znajduje się także szkoła, blok mieszkalny i zakład pracy. Na miejscu pracują wszystkie służby. Powołano także sztab zarządzania kryzysowego.

W celu zapewnienia ewakuowanej ludności bezpiecznego schronienia uruchomiono miejsce tymczasowego pobytu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej. Dowóz mieszkańców do miejsca ewakuacji został zapewniony przez autobus MZK podstawiony w rejonie skrzyżowania Sidorskiej i Wesołej oraz Kardynała Wyszyńskiego i Wesołej.

Obecnie saperzy usuwają niewybuchy. Teren zabezpiecza policja. Powrót mieszkańców będzie możliwy po usunięciu zagrożenia.

O ewakuacji można przeczytać w komunikacie umieszczonym na Facebooku Miasto Biała Podlaska.

EwKa / opr. AKos

Fot. archiwum RL / zdjęcie ilustracyjne


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist