Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Wybory do PE: Wiemy, kto będzie „jedynką” Trzeciej Drogi w Lubelskiem

Napisał: on 30-04-2024

– Liderem listy Trzeciej Drogi na Lubelszczyźnie do Parlamentu Europejskiego będzie Sławomir Ćwik (na zdj.), obecnie poseł wybrany z okręgu chełmskiego – ogłoszono oficjalnie.

Natomiast Krzysztof Hetman, prezes Polskiego Stronnictwa Lubelskiego w regionie lubelskim, poseł wybrany w okręgu lubelskim, minister rozwoju i technologii będzie otwierał wielkopolską listę Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

CZYTAJ: Sławomir Sosnowski: Będę wspierał kandydatów do Europarlamentu

Liderów list Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego zaprezentowali na wtorkowej konferencji prasowej liderzy koalicji – Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Szymon Hołownia (Polska 2050).

Listę w Warszawie otwiera wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko, „jedynką” na Mazowszu jest wiceszefowa MKiDN Bożena Żelazowska, pierwsze miejsce na Podlasiu-Warmii i Mazurach należy do wiceszefa MON Pawła Zalewskiego, numerem jeden w Małopolsce-Świętokrzyskim jest europoseł Adam Jarubas, a listę na Dolnym Śląsku – Opolszczyźnie otwiera europosłanka Róża Thun.

Pierwsze miejsce na Śląsku zajął wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka, numerem jeden w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim jest wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, a „jedynką” w łódzkim została posłanka Jolanta Zięba-Gzik.

Posłanka Elżbieta Burkiewicz otwiera listę TD do PE na Podkarpaciu, „jedynkę” w okręgu kujawsko-pomorskim otrzymał senator Ryszard Bober, a listę na Pomorzu otwiera posłanka Wioleta Tomczak.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

RL / PAP / opr. ToMa

Fot. Polska 2050


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist