Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Purple Disco Machine przejmuje lato singlem „Honey Boy”

Napisał: on 07-05-2024

Uznany producent Purple Disco Machine połączył siły ze szwedzkim twórcą hitów Benjaminem Ingrosso, ikoną światowej muzyki Nile’em Rodgersem oraz wschodzącą gwiazdą z Jamajki, Shenseeą! Efektem tej współpracy jest niecierpliwie wyczekiwany singiel „Honey Boy”.

„Honey Boy” to spotkanie czterech muzycznych potęg, które wspólnie stworzyły naprawdę elektryzujący letni hymn. Łącząc zaraźliwe rytmy klasycznego funky disco ze współczesnym popem, „Honey Boy” przenosi słuchaczy do krainy czystej euforii.

Singiel zjednał sobie publiczność podczas urzekających występów Benjamina Ingrossosa. Zainspirowany funkowymi klimatami, Purple Disco Machine dodał do utworu swój indywidualny akcent nu disco. Następnie PDM poprosił legendarnego Nile’a Rodgersa o dodanie jego charakterystycznych i kultowych już zagrywek gitarowych, co wniosło utwór na zupełnie nowy poziom. Shenseea okazała się strzałem w dziesiątkę – jej wokal umocnił status utworu jako gwarantowanego hitu.

Jak opowiada Benjamin Ingrosso: „Pomysł na „Honey Boy” zrodził się w mojej głowie w nocnym klubie w Sztokholmie, poniesiony rytmem house’owego rytmu. Nuciłem coś, co wkrótce miało stać się refrenem. Melodia ta prześladowała mnie przez cały rok. Dopiero gdy znalazłem się w chińskiej restauracji i kiwałem głową w rytm dyskotekowej piosenki, wszystko ułożyło się w całość. To musiała być piosenka disco. Ukształtowana przez pamiętne spotkanie w nocnym życiu miasta, piosenka szybko przeszła od koncepcji do nagrania w studiu. Wtedy poczuliśmy, że musimy dodać więcej utalentowanych artystów, aby osiągnęła ona swój pełny potencjał. Skontaktowałem się z Tino (Purple Disco Machine), aby dowiedzieć się, czy chce się tego podjąć. Trochę się nią bawiliśmy, aż stworzyliśmy to, co miało być idealnym fundamentem dla piosenki. Następnie skontaktowaliśmy się z Shenseeą, która do nas dołączyła i dodała swój akcent. No i ostatni element układanki: Tino namówił Nile’a Rodgersa, aby dodał do utworu gitarę na żywo, nadając piosence autentyczny klimat ery disco. Podczas mojej europejskiej trasy chwaliłem się nią przed fanami. Okazało się, że publika nie może oprzeć się „Honey Boy” – wszystkich zmusił do tańca”.

Purple Disco Machine wspomina współpracę: „Benjamin wysłał mi ten utwór pod koniec zeszłego roku. Natychmiast zaintrygowały mnie jego wciągająca, zaraźliwa melodia i funkowy klimat. Po prostu nie mogłem się doczekać, aż go ulepszymy. Głos Shenseei idealnie pasuje do piosenki, naprawdę uzupełnia niesamowity wokal Benjamina. Oczywiście mój pseudonim sceniczny sugeruje, że Nile Rodgers to jeden z moich ulubieńców wszech czasów oraz ktoś, z kim zawsze marzyłem o współpracy. Nazwać go legendą to za mało! Skontaktowałem się z jego zespołem i byłem bardzo podekscytowany, gdy odesłano nam jego partie gitarowe. Idealnie pasuje do tego utworu i nie mógłbym być bardziej dumny, że moje nazwisko znajduje się obok jego. Nie mogę się doczekać, aż się spotkamy”.

Źródło: Sony Music Entertainment Poland
Fot: Sony Music Entertainment Poland 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist