Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Miasto będzie współpracowało z politechniką w branży kreatywnej [ZDJĘCIA]

Napisał: on 08-05-2024

Porozumienie o współpracy podpisała Politechnika Lubelska z Miastem Lublin. Obszarem wspólnych działań ma być branża kreatywna obejmująca film, telewizję i radio.

– Mamy wiele pomysłów, jednym z nich jest organizacja warsztatów z dziedziny cyberbezpieczeństwa – mówi Jakub Krzysiak odpowiedzialny za studio Pollub tv Politechniki Lubelskiej. – Warsztaty będą przygotowywane przez studentów kierunku inżynieria multimediów. Wykorzystując potencjał tego studia chcielibyśmy żeby to było jak najbardziej sensoryczne, w multimedialnej formie. Planujemy wiele projektów. Fajnym zakresem współpracy jest to, że z ramienia Lubelskiego Funduszu Filmowego realizowanych jest bardzo wiele produkcji. To jest doskonała platforma do tego, żeby studenci wzięli udział w tych realizacjach.

CZYTAJ: Biblioteka – miejsce na czasie. Tydzień pod znakiem literatury

– Ta współpraca będzie obopólnym wsparciem – mówi kierownik Lubelskiego Funduszu Filmowego Tomasz Rakowski. – Możemy zaoferować pomoc w dostaniu się studentom na plany filmowe, których w Lublinie jest ostatnio coraz więcej. Przyjeżdżają tutaj ekipy z całego świata. Myślę, ze studenci będą tym bardzo zainteresowani. Tym bardziej, że zawody, które tutaj się kształcą, na tym rynku produkcji audiowizualnej są bardzo pożądane.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pm_FILMOWY-080524-018.jpg

Zainicjowanie współpracy na rzecz promocji kultury, przedsiębiorczości i innowacyjności wpisuje się w starania Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 oraz realizacji Strategii Lublin 2030.

EwKa / opr. PrzeG

Fot. 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist