Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Wniosek o Trybunał Stanu dla szefa KRRiT. Podpisał się pod nim poseł z Lubelskiego

Napisał: on 24-05-2024

185 posłów podpisało się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Wśród nich jest poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk. Wniosek formalnie trafił już do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

– Mam nadzieję, że te sprawy potoczą się szybko, bo mamy w mediach publicznych bardzo trudną sytuację – mówi w rozmowie z Radiem Lublin poseł Krawczyk. – Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji łamie Konstytucję. Łamie Ustawę o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, nie mówiąc już o kwestiach etycznych. Wstrzymuje wypłaty z abonamentu Polek i Polaków, które powinny trafiać do mediów publicznych. Próbował te opłaty wstrzymać, chcąc wpłacić tę kwotę na specjalne konto bankowe, po to, by nie trafiły do mediów publicznych. Media publiczne bez finansowania z abonamentu, tak jak stanowi polskie prawo, nie będą za moment w stanie funkcjonować, ponieważ nie będą miały na to środków finansowych. Jest to więc działanie absolutnie karygodne. 

Obecnie zaległości w stosunku do Polskiego Radia Lublin wynoszą 4 mln 13 tys. 850 zł. 

CZYTAJ: Senator Jacek Trela o sytuacji Radia Lublin w Senacie RP [WIDEO]

To drugi w historii KRRiT wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu szefa Rady. W 2005 roku wniosek o postawienie przed Trybunałem ówczesnej szefowej KRRiT Danuty Waniek powstał z inicjatywy polityków PO, ale podpisali się również posłowie PiS i Ligi Polskich Rodzin. 

EwKa / opr. LisA

Fot. Ewelina Kwaśniewska


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist