Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Zadbaj o swoje zdrowie! Rodzinny festyn z atrakcjami

Napisał: on 07-06-2024

Rozpoczynają się Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Jak co roku, będzie można skorzystać z szerokiej oferty badań oraz konsultacji specjalistycznych przygotowanej przez podmioty medyczne działające na terenie miasta.

Akcja ma zachęcać lublinian do dbania o swoje zdrowie. Zaplanowano m.in. prelekcje specjalistów pracujących w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1, poruszające tematykę zdrowia kobiet czy profilaktyki w okulistyce seniorów. Zaplanowane są również spotkania z psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Wiele z przygotowanych w tym roku spotkań jest zorganizowanych z myślą o młodzieży szkolnej.

CZYTAJ: Zapasy na wyczerpaniu. Podziel się krwią w Lublinie

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie zainauguruje Rodzinny Festyn Zdrowotny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, który rozpocznie się na placu im. Lecha Kaczyńskiego o godz. 14.00. Przewidziano wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne i konkursy o tematyce zdrowotnej, będzie też można skorzystać z bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania profilaktyczne. Ponadto na stoisku Lubelskiego Oddziału NFZ zainteresowane osoby uzyskają kartę EKUZ oraz założą Internetowe Konto Pacjenta.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie potrwają do 14 czerwca. Szczegółowe informacje są na stronie lublin.eu w zakładce Mieszkańcy/Zdrowie.

LeW / opr. PrzeG

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist