Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Pomoc żywnościowa w ramach unijnego programu. Dziś pierwszy transport

Napisał: on 19-06-2024

Do około 8 tysięcy osób będzie dystrybuowana żywność w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową. Pierwszy transport z żywnością do lubelskiej Caritas przyjdzie już dziś (19.06).

Celem programu jest przeciwdziałanie deprywacji materialnej przez udzielanie pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym oraz zapewnianie środków towarzyszących, które mają wspierać integrację społeczną.

CZYTAJ: Plan naprawczy powstanie w ciągu kilku dni. Trudna sytuacja Grupy Azoty Puławy

Caritas Archidiecezji Lubelskiej włączyła się w program jako jedna z 28 Organizacji Partnerskich Regionalnych. Poza dystrybucją żywności, instytucja ma przeprowadzić minimum 36 działań towarzyszących dla ponad 800 osób.

Dystrybucja artykułów spożywczych rozpocznie się z końcem czerwca i będzie trwała do końca listopada lub do wyczerpania żywności. W ramach programu każda osoba powinna otrzymać taki sam zestaw 17 produktów, czyli około 34 kilogramów żywności. Dystrybucja będzie bezpłatna.

Wnioski o dołączenie do programu można otrzymać w Ośrodkach Pomocy Społecznej, w sekretariacie Caritas lub pobrać ze strony internetowej lublin.caritas.pl. Warunkiem kwalifikującym do programu są dochody.

EwKa/ opr. DySzcz

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist