Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Tragedia w Nieliszu. Znamy okoliczności utonięcia 27-latka

Napisał: on 24-06-2024

Policja wyjaśnia okoliczności utonięcia 27-latka nad Zalewem w Nieliszu w powiecie zamojskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna wyskoczył z rowerka wodnego i chciał dopłynąć do brzegu. Mężczyzna nad zalewem wypoczywał razem ze znajomymi.

– Z relacji świadków wynika, że wcześniej pił alkohol – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, asp. sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło. – W pewnej chwili 27-latek postanowił dopłynąć do brzegu o własnych siłach. Zdjął kapok i wskoczył do wody. Do plaży było około 50 metrów. Po kilku minutach zaczął wołać o pomoc, krzycząc, że opadł z sił i tonie. Znajomi natychmiast ruszyli mężczyźnie na pomoc, jednocześnie alarmując służby ratunkowe. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Płetwonurkowie przeszukiwali wodę w miejscu, gdzie świadkowie widzieli 27-latka nad taflą wody po raz ostatni. 

CZYTAJ: 27-latek utonął w zalewie w Nieliszu

Ciało 27-latka wyłowili strażacy po prawie sześciu godzinach poszukiwań. To pierwsza ofiara wody w tym sezonie wakacyjnym na Lubelszczyźnie. 

MaTo / opr. LisA

Fot. Camileck, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist