Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Festiwal Śladami Singera znów na Lubelszczyźnie. Pierwszy przystanek w Łęcznej

Napisał: on 10-07-2024

Na Lubelszczyznę wraca Festiwal Śladami Singera. Dziś międzynarodowa artystyczna trupa pojawi się w Łęcznej. Łącznie zaplanowano 15 przystanków. W każdym z miejsc twórcy spędzą dwa dni.

Festiwal rozpocznie się w każdej z miejscowości od projekcji filmu „Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego. Film opowiada historię olimpijczyka i medalisty mistrzostw świata Dariusza Popieli, który wraz z grupą młodych polskich studentów pracuje nad odbudową starych, zapomnianych żydowskich cmentarzy, aby uczcić pamięć pomordowanych w Zagładzie, których macewy były uszkodzone lub zniszczone. 

Drugi dzień festiwalu należy do teatru. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości będą mogli usłyszeć performatywne czytanie książki „Sztukmistrz z Lublina” w wykonaniu Witolda Dąbrowskiego. Następnie odbędzie się spektakl plenerowy „Przyjaciele Sztukmistrza 2024”. Będzie to połączenie teatru z muzyką na żywo, elementami cyrku, tańca i żonglerki. 

Pierwsze atrakcje – projekcja filmu – w synagodze w Łęcznej o godzinie 18:00. 

Artyści w kolejnych dniach odwiedzą Lubartów, Bychawę, Piaski, Chełm, Krasnystaw, Goraj, Stary Dzików, Biłgoraj, Kraśnik, Józefów, Szczebrzeszyn, Janów Lubelski, Krasnobród. Festiwal zakończy się 25 lipca w Lublinie.

MaK / opr. WM

Fot. archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist