Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ten film powstawał w Lublinie. Znamy datę premiery „Prawdziwego bólu” Jessego Eisenberga
Written by administrator on 22-10-2024
„Prawdziwy ból” – nakręcony między innymi w Lublinie film Jessego Eisenberga rozpocznie 22. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej. W Muzeum Polin już 4 listopada odbędzie się gala towarzysząca premierze filmu, natomiast 5 listopada – pierwszy w Polsce pokaz dla publiczności.
„Prawdziwy ból” opowiada losy kuzynów Davida (Jesse Eisenberg) i Benji’ego (Kieran Culkin), którzy razem wybierają się do Polski, aby uczcić pamięć ukochanej babci. Charakter wyprawy zmienia się diametralnie, gdy dawne napięcia między nimi powracają na tle historii ich rodziny.
CZYTAJ: Lublin planem filmu amerykańskiej gwiazdy. Dziś kręcono na terenie byłego obozu na Majdanku
Zdjęcia do filmu były kręcone m.in. na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Lublinie (29.05.2023) oraz na lubelskim Starym Mieście (od 30.05.2023).
Jesse Eisenberg ma pochodzenie żydowskie, a jego przodkowie wywodzą się z Polski. Prababcia ze strony matki aktora urodziła się w Krasnymstawie, który również odwiedziła ekipa filmowa.
CZYTAJ: Hollywoodzki gwiazdor kręcił film w Lublinie. Teraz chce zostać Polakiem
CZYTAJ: Te filmy nakręcono w Lublinie! Miasto grało Warszawę, Wołyń czy Paryż [TRAILERY, ZDJĘCIA]
Jesse Eisenberg to amerykański aktor i reżyser, znany głównie z ról w takich filmach jak „The Social Network” czy „Zombieland”. Ale wystąpił także między innymi w „Iluzji”. „Zakochanych w Rzymie”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Eisenberg pochodzi z rodziny żydowskiej, a jego przodkowie mieszkali kiedyś w Polsce. Aktor nie po raz pierwszy podjął temat II wojny światowej. W 2020 roku premierę miał film „Niezłomni”, w którym wcielił się w rolę Marcela Marceau. Aktor stara się o polskie obywatelstwo. Złożył odpowiednie papiery i czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy.
CZYTAJ: W Lublinie jak w Hollywood. Filmowcy kochają Kozi Gród [WIDEO]
RL/ opr. DySzcz
Fot. archiwum