Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

POLSKA PŁYTA TYGODNIA – „Ewa Demarczyk Inspiracje” [POSŁUCHAJ ROZMOWY]

Napisał: on 27-11-2023

Trzeba mieć dużo odwagi i głęboką świadomość twórczą, żeby mierzyć się z legendą. Albo, żeby legendę potraktować jako inspirację i odnaleźć własną interpretację utworów uważanych w pewnych kręgach za kultowe.Tę drugą ścieżkę wybrała Lora Szafran, przygotowując we współpracy z Miłoszem Wośko dziesięć utworów na płytę „Lora Szafran Ewa Demarczyk Inspiracje”. Lora Szafran zaprosiła do nagrania płyty dwoje gości – saksofonistę Henryka Miśkiewicza (do dwóch utworów) oraz śpiewającą Agę Zaryan (do duetu „Grande Valse Brillante”). Ponadto w nagraniach udział wzięli: Jarosław Bester, Adam Kowalewski, Dawid Lubowicz, Sebastian Frankiewicz, Robert Murakowski, Paweł Stankiewicz, Sebastian Stanny i Dariusz Szymańczak.

Lora Szafran i Henryk Miśkiewicz opowiedzieli w „Przedpołudniku” Magdalenie Fijałkowskiej o albumie i nieco o swojej muzycznej przyjaźni:

Sześć piosenek wybranych do nagrania przez Lorę Szafran, skomponował kiedyś dla Ewy Demarczyk Zygmunt Konieczny, człowiek-legenda krakowskiego środowiska artystycznego. Artystka rozmawiała z kompozytorem o swoim pomyśle na tę płytę na długo przed wejściem do studia. 

Spotkania z „płytą tygodnia” od poniedziałku do piątku o godz. 11:15 w „Przedpołudniku”.

MF

Fot. nadesłane. Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist