Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Yantimer zremixował jedno z nagrań zespołu Dagadana

Napisał: on 14-12-2023

Janek „Yantimer” Taraszkiewicz, to DJ działaja?cy nieprzerwanie od 1999 roku. Oprócz imprez krajowych, wysta?pił takz˙e m.in. w Brazylii, Nowym Jorku, Paryz˙u, Londynie, Dublinie, Brukseli, Sarajewie, Skopje. Prezentowany przez niego styl to brzmienia house i funk zmiksowane z muzyka? etniczna?. Koniecznie sprawdźcie nowy remix Yantimera piosenki „Hej Leluja” zespołu DAGADANA.

Janek „Yantimer” Taraszkiewicz o remixie piosenki „Hej Leluja”
„Z zespołem Dagadana znam się od dłuższego czasu, ale nigdy nie mieliśmy okazji współpracować, aż do momentu propozycji zagrania wspólnie na festiwalu „Oslo World” w listopadzie 2023 roku. Idea była taka , żebym zagrał DJ seta zarówno przed jak i po koncercie.
Jako że Dagadana to projekt polsko ukraiński, przygotowałem repertuar właśnie w takim klimacie, dodając szczyptę bałkańskich smaczków, które gram regularnie na imprezach. Niemniej, chciałem na ten fe stiwal dać od siebie coś specjalnego, wyjątkowego, stąd pomysł na remix jednego z utworów Dagadana, który podczas występu mógłby stać się łącznikiem pomiędzy koncertem a DJ setem.
Piosenka „Hej Leluja” od razu stała się moim faworytem, ze względu na jej taneczny charakter i warstwę tekstową lekką, nawiązującą do staropolskiego „Witaj, witajcie!” takie znaczenie w wolnym tłumaczeniu mają słowa „Hej Leluja”. Muzycznie zależało mi na stworzeniu pewnej wibracji, „groove’u”, który znam i cenię z muzyki house, jego zadaniem jest „bujać”, co też stało się nadrzędnym celem. Rolę wiodącą w melodii przejmuje tutaj partia syntezatorów, nawiązująca do linii wokalnej. Dograłem również partię instrumentów perkusyjnych (grzechotki i dzwonki), które dodają tej produkcji afrykańskiego posmaku.”

( źródło: yantimer.pl / fot. Anna Powałowska )


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist