Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Początek rewolucji komunikacyjnej”. Już wkrótce pierwsze autobusy odjadą z Dworca Lublin

Napisał: on 27-12-2023

Trwa kompletowanie wyposażenia i urządzanie wnętrza nowego Dworca Lublin. Pierwsze autobusy odjadą 12 stycznia. Zainteresowani początkowo będą mogli skorzystać z prawie 80 kursów, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

CZYTAJ: „To będzie symbol regionu”. Wkrótce otwarcie Dworca Metropolitarnego [ZDJĘCIA, WIDEO]

– Ten dworzec w Lublinie zmieni bardzo wiele – mówi dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Grzegorz Malec. – Dzisiaj patrzmy na ten dworzec jako na początek pewnej rewolucji komunikacyjnej w Lublinie, zamiejskiej. I kompleksowa informacja pasażerska, i ten kroczek wyżej, czyli taka integracja w postaci zabukowania biletu czy destynacji, nawet w kompilacji do różnych przewoźników.

– Nie możemy się doczekać otwarcia tego dworca – mówią zarówno pasażerowie jak i kierowcy. – Bardzo jest potrzebny, bo nie było takiego dworca blisko dworca PKP. Wszystko będzie w jednym miejscu i to jest super. Będą lepsze warunki do parkowania i wygodniej dla pasażerów.

Według zapowiedzi, z Dworca Lublin będzie można odjechać między innymi do Warszawy, Zamościa, Krakowa, a także do Tallina, Rygi czy Lwowa.

MaTo/ opr. DySzcz

Fot. Iwona Burdzanowska/ archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist