Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Zaskakująco duże zainteresowanie kursem o Taylor Swift. Uniwersytet Harvarda szuka nauczycieli.

Napisał: on 09-01-2024

Kurs o Taylor Swift ma się rozpocząć wiosną, jednak Uniwersytet Harvarda natrafił na niespodziewaną przeszkodę – braki kadrowe. 

Tego, że chętnych na kurs nie będzie brakowało można było się spodziewać. Okazuje się jednak, że zainteresowanych nauką o Człowieku Roku 2023 wg magazynu Time jest więcej niż przypuszczano. Czyżby analiza tekstów o byłych partnerach artystki była aż tak pociągająca? Z pewnością! Jednak uczelnia oferuje znacznie więcej niż tylko rozkładanie „I Knew You Were Trouble” na czynniki pierwsze. W programie kursu znalazły się także zajęcia o kulturze celebrytów i fanów, przegląd prac na temat Taylor Swift, czy analiza twórczości w odniesieniu do tekstów queerowych. 

Swiftie… Studentów zainteresowanych kursem jest prawie 300! Ale to nie Sparta, a Uniwersytet Harvarda, więc chętnym należy zapewnić warunki umożliwiające (w miarę) bezbolesną edukację. Z kolei do tego potrzeba wykwalifikowanej kadry! Pomysłodawczyni kursu – Stephanie Burt – zwróciła się o pomoc do chętnych wykładowców poprzez media społecznościowe i w ciągu kilku godzin otrzymała ok. 150 zgłoszeń. Niestety, wśród nich nie znalazło się Curriculum vitae samej Taylor Swift.

Wg Stephanie Burt artystka jest kimś, kogo studenci lubią i o kim chcą się uczyć, dlatego stworzenie kursu, którego bohaterką jest Taylor Swift uważa za dobry pomysł. 
Stworzenie utworu, w którym piosenkarka była antybohaterką również nie należało do najgorszych, dlatego hit przypominamy poniżej. 

 

Fot. Materiały prasowe

BW


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist