Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Nowość od Mumford and sons. A żeby było ciekawiej dorzucimy jeszcze Pharrella

Napisał: on 21-01-2024

Czy świat jest gotowy na taką mieszankę? Nie mamy co do tego wątpliwości! Zresztą, przekonajcie się sami.

Utwór „Good People” to pierwszy premierowy materiał brytyjskiego zespołu od 2019 roku. Singiel nagrany i wyprodukowany przez Pharrella w Nowym Jorku i Paryżu premierowo zabrzmiał na pokazie Louis Vuitton podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Przypominamy, że Pharrell to nowy dyrektor kreatywny męskiej kolekcji słynnego domu mody.

Mumford & Sons oraz Pharrell zaprzyjaźnili się ponad dekadę temu, gdy często spotykali się na festiwalach i wielokrotnie rozmawiali o wspólnym nagrywaniu. W 2023 roku brytyjski zespół wystąpił na organizowanym przez Pharrella festiwalu Something In The Water w Virginia Beach. Tam padła decyzja: wchodzimy razem do studia. Nagrania odbyły się w Nowym Jorku i Paryżu. Williams odpowiada za produkcję.

„Good People” narodziło się z radości, nadziei i energii, jaka panowała w studiu. Iskra, jaką wywołał utwór, sprawiła, że Mumford & Sons postanowili właśnie w taki sposób rozpocząć 2024 rok i zakończyć pięcioletnią przerwę w wydawaniu premierowej muzyki.

Premiera singla zbiegła się z pokazem kolekcji męskiej Jesień/Zima Louis Vuitton na odbywającym się Paryskim Tygodniu Mody. Wieczorem, 16 stycznia, zaproszeni szczęśliwcy nie tylko zobaczyli kolekcję Pharrella, ale też usłyszeli utwór na żywo – Mumford & Sons wykonali „Good People” premierowo jako goście specjalni.

Pharrell nie tylko wyprodukował utwór, ale również słyszymy go w chórkach. Muzycy zaprosili także 6-osobowy chór Native Vocalist, w skład którego wchodzą członkowie plemion pochodzących z Wielkich Równin na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Chór dołączył do zespołu podczas prapremiery w Paryżu. 

 

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Fabien Montique; Universal Music Polska Sp. z o.o.


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist