Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Bezpieczny Maluch”. Policyjna akcja przed wyjazdami na ferie

Napisał: on 22-01-2024

Do końca tygodnia potrwa akcja „Bezpieczny Maluch”. Policjanci ruchu drogowego kontrolują kierujących i zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci do szkół i przedszkoli.

Termin akcji nie został wybrany przypadkowo. Za tydzień rozpoczną się ferie zimowe.

– W sytuacji ujawnienia nieprawidłowości kierujący będą mieli czas na uzupełnienie braków przed wyjazdami na odpoczynek zimowy – mówi podkomisarz Kamil Karbowniczek z komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

CZYTAJ: „Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych”. Policjanci apelują

Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na właściwe przewożenie dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. I przypominają, że dzieci, które mają mniej niż 150 cm wzrostu, muszą jeździć w fotelikach bądź urządzeniach podtrzymujących. Są jednak wyjątki od tej reguły: ten obowiązek nie obejmuje dzieci z zaświadczeniem lekarskim o przeciwwskazaniu do jego stosowania, a także gdy dziecko ma powyżej 135 centymetrów wzrostu, ale ze względu na wagę i wzrost niemożliwy jest zakup fotelika. Wtedy może podróżować z zapiętymi pasami na tylnym siedzeniu pasażera. Jeśli w samochodzie podróżuje troje dzieci, a w aucie nie mieści się trzeci fotelik, to jedno może podróżować z zapiętymi pasami bezpieczeństwa bez fotelika lub podkładki pod warunkiem, że ukończyło 3 lata.

PaSe / opr. PrzeG

Fot. KWP Lublin


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist