Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Spacery po mieście cieszą się dużym zainteresowaniem

Napisał: on 01-02-2024

Trwa 7. edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Są to tematyczne spacery po Lublinie prowadzone przez lubelskich przewodników, którzy będą opowiadać o historii i architekturze miasta.

– Spacery cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi Małgorzata Lipska-Boichuk, specjalista do spraw marketingu turystycznego w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. – Staramy się wychodzić temu zapotrzebowaniu naprzeciw i organizujemy ich tak dużo. Tematyka jest naprawdę bardzo różnorodna, bo w ofercie mamy zarówno spacery bardzo ogólne, szlakiem najpopularniejszych zabytków i legend, poprzez spacery poświęcone tematyce Unii Lubelskiej, która też jest bardzo ważna dla naszego miasta, aż po spacery stricte tematyczne, np. o Lublinie w dwudziestoleciu międzywojennym, które są dedykowane osobom – co ciekawe – od 16. roku życia. Tak naprawdę każdy chętny znajdzie w tym harmonogramie coś dla siebie.

CZYTAJ: Michał Karapuda oficjalnie powołany na stanowisko dyrektora Teatru Starego

Bilety na spacery po Lublinie można zakupić w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 w Lublinie lub na stronie internetowej: przewodnik.lublininfo.com. Tam znajduje się również szczegółowy harmonogram programu. 

PB / opr. WM

Fot. Iwona Burdzanowska / archiwum


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist