Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Ferie z IPN”. Atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Napisał: on 01-02-2024

Zajęcia plastyczne, warsztaty z animacji poklatkowej czy gry podwórkowe z czasów PRL – w Lublinie rozpoczęły się ferie z Instytutem Pamięci Narodowej. Dziś dzieci uczą się między innymi o: polskich żołnierzach, a także o obronie Polski we wrześniu 1939 r. 

– Wszystko to na podstawie budowli z klocków i animacji poklatkowej – mówi dyrektor IPN w Lublinie, dr Robert Derewenda. – To szalenie pomysłowy sposób dotarcia do młodych, kiedy możemy zobaczyć, że z klocków mamy strażnicę tych, którzy bronili polskich Kresów Wschodnich w dwudziestoleciu międzywojennym i jako pierwsi stanęli do obrony Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pm_IPN-010224-015.jpg

Dzieci same będą tworzyć budowle z klocków i wspomniane animacje. – Możemy się czegoś nauczyć – mówią uczestnicy zajęć. – To jest na pewno ciekawe. Mamy ferie, to jakieś zajęcie na ten czas. Można się tu świetnie bawić. 

W programie również wycieczki tematyczne czy turnieje gier planszowych. Inauguracja zajęć edukacyjnych „Ferie z IPN” odbyła się siedzibie lubelskiego oddziału Instytutu przy ulicy Wodopojnej. 

Szczegóły na stronie internetowej lublin.ipn.gov.pl.

MaTo / opr. WM

Fot. Piotr Michalski

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist