Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

E-geodezja ułatwi inwestycje i obsługę mieszkańców. Są na to unijne środki [ZDJĘCIA]

Napisał: on 20-02-2024

Mieszkańcy regionu będą mieć ułatwiony dostęp do danych geodezyjnych.

22 instytucje z województwa lubelskiego otrzymają wsparcie na realizację projektu, który zapewni mieszkańcom dostęp do dokumentów gromadzonych w powiatowych rejestrach publicznych. Dziś (20.02) zostały podpisane umowy o dofinansowanie.

– Prowadzone przez powiaty geodezyjne bazy danych mają bardzo duże znaczenie w wielu dziedzinach życia gospodarczego – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Monika Sikora. – Informacje z tych danych pozwalają na opracowanie wymiarów podatków, oznaczanie nieruchomości w księgach wieczystych, statystyki i wiele rzeczy z tym związanych. Jeżeli chodzi o unowocześnienie tych baz danych to wpłyną pozytywnie na obsługę mieszkańców powiatów, usprawnią obsługę procesów inwestycyjnych.

pm_SIKORA-200224-008.jpg

CZYTAJ: Protestujący rolnicy całkowicie blokują ruch do przejść granicznych z Ukrainą [ZDJĘCIA]

– Jako województwo lubelskie jesteśmy liderem w realizacji programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 -2027 – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Ten przykład e-geodezji etap drugi to jest przykład, że województwo lubelskie nabiera rozpędu jeśli chodzi o wydawanie nowej perspektywy 2021-2027. Przypomnę tylko, że mamy do wydania 2 mld 431 mln euro.

pm_CYFROWELUBELSKIE-200224-012.jpg

Projekt wyniósł 189 milionów, z czego ponad 111 milionów to dofinansowanie z funduszy unijnych.

LilKa / opr. PrzeG

Fot. Piotr Michalski


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist