Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Rozliczenia PIT: uwaga na oszustów, próbujących wyłudzać dane od podatników

Napisał: on 22-02-2024

Oszuści próbują wyłudzać dane od podatników pod pretekstem nieścisłości w rozliczeniach PIT za 2023 rok. Wysyłają SMS-y lub maile o rzekomo dziwnych tytułach płatności na naszych rachunkach bankowych. Link do kontaktu wygląda jak do strony urzędu skarbowego.

CZYTAJ: Spór o kazimierską rzeźbę. Miasto odpowiada na zarzuty [ZDJĘCIA]

– To oszustwo – ostrzega rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś: – Pamiętajmy, że urzędy skarbowe nigdy nie proszą o jakiekolwiek płatności za pośrednictwem wysyłanych linków lub podaniem danych do logowania. Urzędy skarbowe nie mają również, poza określonymi wyjątkami wglądu do państwa rachunków bankowych oraz nie weryfikują tytułów płatności. Żaden urzędnik nie będzie też przez telefon żądać od państwa podania danych osobowych w celu weryfikacji ani zachęcać do pobrania programów, które to zrobią. Nie klikajmy również w jakikolwiek linki w otrzymanej wiadomości mailowej czy SMS.

Najbezpieczniejszy kontakt ze skarbówką zapewni podatnikom usługa e-korespondencje w e-urzędzie skarbowym. Jeśli wyrazimy na to zgodę, na adres mailowy lub telefon będziemy otrzymywać wyłącznie informację, że urząd wysłał do nas wiadomość, bez jakiegokolwiek załącznika lub linku. A korespondencję odbierzemy dopiero po zalogowaniu się do e-urzędu skarbowego.

JB/ opr. DySzcz

Fot. pixabay.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist