Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

„Bardzo oryginalny”. Nowy kierunek studiów na bialskiej AWF [WIDEO]

Napisał: on 22-02-2024

Sport event manager – to nowy kierunek studiów, który zamierza od października uruchomić bialska Akademia Wychowania Fizycznego.

Studenci będą mieli okazję między innymi poznać, jak przygotowuje się i zarządza eventami sportowymi, rekreacyjnymi i kulturalnymi  – mówi dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia bialskiej AWF, prof. Hubert Makaruk. – To program bardzo oryginalny. Współpracujemy z wieloma ekspertami zewnętrznymi. Będziemy go realizowali w formie przede wszystkim zajęć otwartych zewnętrznych, tzn. że gros zajęć będzie odbywało się poza murami naszej uczelni, w formie realizacji projektów, przygotowań eventów różnej natury – od tych dużych, ogólnopolskich, poprzez lokalne. Myślę, że dzięki temu nasi studenci zdobędą kompetencje niezbędne, żeby stać się profesjonalistami i dobrze zarabiać w tym obszarze.

W kształceniu studentów pomagać będzie miasto Biała Podlaska, które podpisało porozumienie z uczelnią o współpracy w zakresie współorganizowania eventów i realizacji praktyk zawodowych.

CZYTAJ: „Najważniejsza jest praktyka”. Kursy pierwszej pomocy w Białej Podlaskiej

Będą to studia dwuletnie magisterskie skierowane do studentów kończących licencjat między innymi na takich kierunkach jak wychowanie fizyczne, sport, trener personalny czy kosmetologia, a także studentów spoza uczelni.

MaT / opr. WM

Fot. AWF Biała Podlaska


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist