Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Lubelscy naukowcy uhonorowani. Złoty medal za pożyteczny wynalazek [ZDJĘCIA]

Napisał: on 22-02-2024

Uniwersytet Medyczny w Lublinie uhonorował naukowców, których wynalazki zostały docenione podczas XVI Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG’2023. 

Złoty medal otrzymał wynalazek materiału chrzęstno-kostnego do regeneracji ubytków. – Ten patent został już sprzedany – mówi współautorka wynalazku, prof. Grażyna Ginalska. – Przez uniwersytet i nas jako autorów został sprzedany do spółki Medical Inventi. Oni będą dalej zajmować się wdrożeniem tego wynalazku. W pierwszym momencie chcemy, żeby ten materiał służył do ubytków chrzęstno-kostnych i żeby na początek stał się produktem leczniczym dla chirurgii weterynaryjnej.

– Komercjalizacja wynalazków to długi proces – zaznacza prorektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, profesor Andrzej Stepulak. – Ta droga nie jest łatwa, wymaga od nas i dużo poświęceń, ale również wielu zagadnień prawnych, zainteresowania przemysłu itd. Ale podkreślam raz jeszcze: podstawą jest praca naukowa naszych naukowców. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

IMG_9454.jpeg

Z Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG’2023 naukowcy Uniwerytetu Medycznego w Lublinie przywieźli dwa złote medale. 

CZYTAJ: Popularyzują nowe materiały. Badacze z Politechniki Lubelskiej nagrodzeni

Wynalazki naukowców tej uczelni zostały też docenione na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Badacze przywieźli 3 medale: 2 złote i 1 srebrny. 

MaK / opr. LisA

Fot. Iwona Burdzanowska


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist