Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Dragon 24 na drogach regionu. O czym należy pamiętać?

Napisał: on 27-02-2024

Trwają międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Steadfast Defender i Dragon 24. Kierowcy w województwie lubelskim muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi przejazdami kolumn z ciężkim sprzętem. Wojsko przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

CZYTAJ: Startuje DRAGON24 – polska część sojuszniczego ćwiczenia Steadfast Defender

– Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa – mówi oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kapitan Marta Gaborek. – Pamiętajmy, że podczas przejazdów kolumn wojskowych należy zachować szczególną ostrożność. Zabronione jest wjeżdżanie pomiędzy pojazdy w kolumnie podczas wyprzedzania. Pamiętajmy również o niepublikowaniu zdjęć kolumn wojskowych. Najlepiej w ogóle nie róbmy zdjęć ani nie kręćmy filmów, ponieważ nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne obiekty, instalacje, urządzenia czy pojazdy wojskowe może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

CZYTAJ: Nie tylko rolnicy. Kolumny wojskowe na drogach regionu

W ćwiczeniu Dragon 24 zaangażowanych będzie łącznie ok. 20 000 żołnierzy i 3500 jednostek sprzętu z 10 państw NATO, w tym około 15 000 żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Ćwiczenia zakończą się w połowie marca.

RyK / opr. ToMa

Fot. Dowództwo Generalne X (Twitter)


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist