Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Kolejki na granicy z Ukrainą. Niemal 10 dni oczekiwania w Dorohusku

Napisał: on 28-02-2024

Kolejki na przejściach granicznych z Ukrainą w Lubelskiem. Protestujący rolnicy  przepuszczają do odprawy pojedyncze pojazdy.

Niemal 10 dni (236 godzin) oczekują ciężarówki na wyjazd z naszego kraju przez przejście w Dorohusku. W kolejce stoi ponad pięćset pojazdów (550).

Od wczoraj (27.02) niemal nie zmieniła się długość kolejki przed przejściem w Hrebennem. – Dziś do godziny 18:00 protestujący będą przepuszczać 12 ciężarówek z kolejki, a także 12 pojazdów z szybko psującymi się produktami. Pomoc humanitarna jedzie bez problemów – mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska. – Ilość ciężarówek oczekujących w kolejce to około 470 pojazdów. Ostatnie z nich znajdują się w miejscowości Dąbrowa Tomaszowska. Długość kolejki to około 25 kilometrów, a czas oczekiwania do przekroczenia granicy w kierunku Ukrainy to 90 godzin. Protestujący w dalszym ciągu przepuszczają jedną ciężarówkę na godzinę. 

CZYTAJ: Rolnicy zapowiedzieli blokadę kolejnych tras w Lubelskiem. Gdzie będą utrudnienia?

W Dołhobyczowie w 40-godzinnej kolejce oczekuje 160 pojazdów ciężarowych,  w Zosinie w 10-godzinnej kolejce 80 ciężarówek.

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kukurykach jest niewielka 2-godzinna kolejka.

PaSe / opr. LisA

Fot. archiwum

 


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist