Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Uczniowie z regionu sprawdzają swoją wiedzę o Wojsku Polskim

Napisał: on 05-03-2024

Kilkudziesięciu uczniów z regionu bierze udział w etapie wojewódzkim Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim.

Trzyosobowe drużyny będą musiały wykazać się znajomością regulaminów żołnierza i musztry oraz kompendium wiedzy do szkolenia proobronnego.

CZYTAJ: Akt oskarżenia dla członków gangu przemytników narkotyków

14 drużyn, 10 sekund na odpowiedź, a zwycięzca może być tylko jeden. Celem jest rywalizacja w duchu fair play, promowaniu Wojska Polskiego i kształcenia wojskowego – mówi pułkownik Jerzy Flis, szef ośrodka zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji: – Uczestnikami dzisiejszego turnieju są kadeci i kadetki oddziału przygotowania wojskowego. Szkolenie realizowane jest w jednostkach wojskowych, więc jest pełne profesjonalne wsparcie ze strony wykwalifikowanych instruktorów.

Dla większości uczniów biorących udział w konkursie wojsko to pasja i spełnienie marzeń: – Mój tata był w wojsku, teraz starszy brat jest. Od zawsze fascynował mnie ten mundur. Samo to, że ładnie wygląda, jest taki elegancki – mówią uczestnicy. – Miłość do ojczyzny, sprawy honorowe. Możliwości spędzenia czasu w lesie – dodają.

Zwycięska drużyna weźmie udział w gali finałowej w Warszawie, podczas której zostanie wyłoniony mistrz ekstraklasy wojskowej.

LilKa/ opr. DySzcz

Fot. Piotr Michalski


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist