Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Zmarła prof. Elżbieta Starosławska. Znamy datę pogrzebu

Napisał: on 05-03-2024

Uroczystości pogrzebowe profesor Elżbiety Starosławskiej odbędą się w najbliższą sobotę (9.03) w Archikatedrze Lubelskiej. Po mszy świętej zmarła zostanie pochowana na cmentarzu przy ulicy Lipowej.

CZYTAJ: Nie żyje prof. Elżbieta Starosławska

– Jeszcze kilka dni temu razem pracowaliśmy, a znaliśmy się od ponad 40 lat – wspomina doktor Krzysztof Paprota z Zakładu Radiologii Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – Zaczynaliśmy jako asystenci, jeszcze w starym szpitalu. Pani profesor później zdecydowała się na onkologię kliniczną, ja zostałem przy radioterapii, więc mieliśmy stały kontakt, ponieważ w większości sytuacji jest to leczenie skojarzone. Jako koleżanka naprawdę była bardzo życzliwa, dzieliła się swoją wiedzą. Jeśli chodzi o pacjentów, to świadczą o tym chyba te tłumy osób, które chciały, żeby ona była ich lekarzem, co nie zawsze fizycznie było możliwe, ale nad każdym pacjentem była w stanie się pochylić.

staroslawska_01.jpg

Profesor Elżbieta Starosławska – onkolog i wieloletnia dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Świętego Jana z Dukli w Lublinie zmarła wczoraj (04.03) w wieku 71 lat.

MaK/ opr. DySzcz

Fot. archiwum

Tagi

Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist