Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Czy sztuczna inteligencja będzie mogła zostać prawnikiem?

Napisał: on 08-03-2024

Nowym technologiom w rzeczywistości prawniczej i m.in. wpływie algorytmów na akty prawne będzie poświęcony drugi dzień międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. 

 – Instrumenty sztucznej inteligencji będzie trzeba specjalnie zaprogramować do zawodu prawnika  – mówi dyrektor Instytutu Nauk Prawnych UMCS, prof. Leszek Leszczyński (na zdj. poniżej, drugi od prawej). – Ona raczej operuje w innych na razie sferach niż to, co stanowi przedmiot pracy prawnika. Bo to jest uniwersalny środek, który dotyczy tak wielu dziedzin, że on musi mieć pewne mutacje zawodowe profesjonalne. Ponieważ ta profesja prawnicza jest skomplikowana i odrębna od innych, to nie wszystkie instrumenty sztucznej inteligencji będą aplikowalne do obrotu prawnego. 

142806-5t0a5698.jpg

CZYTAJ: Politechnika Lubelska chce zostać uczelnią badawczą

Organizatorami konferencji „Zawody prawnicze w otoczeniu współczesnych transformacji cyfrowych” jest m.in. Wydział Prawa i Administracji UMCS i Europejskie Stowarzyszenie Prawników z siedzibą w Brukseli. Początek o godz. 10.00.

ŁuM / opr. LisA

Fot. Michał Piłat / www.umcs.pl


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist