Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Społeczne dylematy w różnych formach artystycznych. Wystawa w CSK w Lublinie

Napisał: on 08-03-2024

„Neomaster” to tytuł wystawy czeskich artystów, którą można oglądać w Lublinie. Na ekspozycji znajdziemy różne formy artystyczne, od filmu po rzeźbę. Nawiązują do aktualnych problemów społecznych, ekologii i polityki. 

– Tytuł nawiązuje do tego, że na wystawie znajdziemy prace zarówno starego jak i nowego pokolenia artystów – mówi jeden z kuratorów, Sławomir Toman. – Głównym tematem właściwie wszystkich prac tutaj zgromadzonych jest człowiek. Na niektórych pracach jest widoczny, na niektórych go w ogóle nie ma, inne są wręcz na pierwszy rzut oka pracami abstrakcyjnymi, niemniej one też odnoszą się w jakiś sposób do naszej egzystencji, naszych dylematów, problemów. I te problemy, jak się okazuje, ciągle są takie same. Rozwój cywilizacji nie zmienia faktu, że ciągle borykamy się z tymi samymi dylematami. 

CZYTAJ: Festiwal „Dwa Teatry” żegna się z Zamościem

neomaster.jpeg

Wystawę można podziwiać w Galerii Wystaw Czasowych, Centrum Spotkania Kultur. Potrwa do 14 kwietnia. Wstęp jest płatny. Wystawa jest efektem współpracy wydziałów Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego i Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. 

ZuS / opr. LisA

Fot. lublin.eu


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist