Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Hozier wydał EP-kę z niepublikowanymi utworami

Napisał: on 26-03-2024

Światowej sławy wokalista i songwriter udostępnił nowe wydawnictwo. Złożone z niepublikowanych wcześniej piosenek „Unheard EP” to prawdziwa gratka dla wiernych fanów artysty.

Przed kilkoma dniami na profilach Hoziera w mediach społecznościowych pojawiło się wideo przedstawiające szkicownik. Wówczas ujawniono, że na EP-kę trafią niepublikowane dotychczas utwory zarejestrowane podczas prac nad najnowszym albumem muzyka „Unreal Unearth”. Wydawnictwo składa się z czterech piosenek: „Too Sweet”, „Empire Now”, „Fare Well” oraz „Wildflower and Barley”, w której gościnnie pojawiła się nagrodzona Grammy wokalistka i aktywistka – Kanadyjka Allison Russell.

„To dla mnie ogromna przyjemność móc podzielić się z wami kolejnymi utworami z sesji do nowego albumu, które nie mogły się na niego trafić. Te piosenki mogłyby znaleźć się w kręgach obżarstwa, otchłani, przemocy i zewnętrznego „wzniesienia”, ale z różnych powodów się tam nie znalazły. Bardzo się cieszę, że możecie je w końcu usłyszeć” – komentuje Hozier.

Wydane w ubiegłym roku „Unreal Unearth” było pierwszym brytyjskim numerem 1 w karierze Hoziera, co pomogło Irlandczykowi ugruntować pozycję jednego z najwybitniejszych songwriterów w swoim nurcie. Na płycie znalazły się przeboje „Eat Your Young”, „All Things End”, „Francesca” i „De Selby (Part 2)”. Album otwierał zestawienia sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, natomiast w USA i Niemczech uplasował się w Top 5.

Tegoroczne lato upłynie Hozierowi na dużych koncertach plenerowych. Jednym z nich będzie zaplanowany na 7 lipca wyprzedany występ w londyńskim Finsbury Park, który ma oklaskiwać ponad 45 tys. fanów. Będzie to największy w dotychczasowej karierze solowy koncert Hoziera w Wielkiej Brytanii. Ubiegłoroczna trasa Hoziera zgromadziła na całym świecie ponad milion widzów. Artysta wystąpił wówczas m.in. w londyńskiej OVO Arenie.

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o.  


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist