Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

PNAU prezentuje zupełnie nowy album „Hyperbolic”

Napisał: on 26-03-2024

Australijska grupa elektroniczna PNAU powraca z nowym albumem studyjnym! „Hyperbolic” to ich pierwszy krążek od wydanego w 2017 roku „Changa”. Na płycie znalazł się szereg świetnych współpracowników – m.in. Khalid, Troye Sivan, Bebe Rexha czy Empire of the Sun. Płyta zawiera cztery nowe utwory, w tym najnowszy singiel „Nostalgia”.

Od czasu wydania ostatniego albumu, australijskie trio (Nick Littlemore, Peter Mayes i Sam Littlemore) wdarło się na światową scenę z „Cold Heart” Eltona Johna i Dua Lipy. Utwór zgromadził miliardy odtworzeń oraz zdobył wiele nagród i nominacji. „Hyperbolic” to ogromny krok naprzód – PNAU są gotowi pokazać światu ogrom swoich umiejętności w zakresie pisania i produkcji piosenek.

Czego fani mogą oczekiwać od „Hyperbolic”? Jak mówi Nick: „To zawsze będzie album-następca 'Changa”: to ekspansja umysłu, ponowne wyjście na świat w poszukiwaniu nowych mistrzów. „Solid Gold” otwiera cały świat rozkoszy, jakiego nie moglibyśmy wyobrazić sobie na początku tej podróży”. Peter Mayes dodaje: „Ten album zawiera wiele nowych współprac – więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Sukces „Cold Heart” otworzył przed nami drzwi do możliwości współprac z wieloma artystami, co było dla nas ogromną zmianą. Praca z ludźmi takimi jak Khalid jest niezwykle inspirująca. Jest niesamowity; to prawdziwy wybryk natury!”.

Nowe utwory na „Hyperbolic” to nawiązujący do wczesnego brzmienia PNAU „All The Time”, eksplorujący ich niezależne tendencje „Passion Flower”, „So High” z udziałem niesamowitej rdzennej piosenkarki Emily Wurramara oraz najnowszy singiel „Nostalgia”. Na albumie znalazły się także utwory powstałe we współpracy z wielkimi nazwiskami, takie jak „The Hard Way” z Khalidem, „You Know What I Need” z ich rodakiem Troye Sivanem, „Stars” z Bebe Rexhą i Ozuną, a także ostatni singiel „AEIOU” z pobocznym projektem Nicka, Empire of the Sun.

Najnowszy singiel „Nostalgia” to owoc współpracy ze szwedzką piosenkarką i autorką tekstów KIDDO (Charli XCX, Lost Frequequencies, Loud Luxury). Utwór stanowi powrót do rave’owych wpływów z lat 90. „Myślę, że goniliśmy za naszymi transowymi marzeniami z lat 90., próbowaliśmy je odzyskać i znów poczuć się młodzi. W trakcie poszukiwań brzmienia znaleźliśmy starą płytę Cosmic Boogie zatytułowaną „The Space Track” i spróbowaliśmy uchwycić jej esencję w nowoczesnym wydaniu”, wyjaśnia Nick. Jak dodaje Peter: „Jesteśmy dziećmi magazynowego rave’u z lat 90. i tak właśnie powstała „Nostalgia”.

„Hyperbolic” to wyjątkowy album, który wyznacza nowe ścieżki w ich karierze oraz potwierdza siłę PNAU, o której wiemy już od ponad dwóch dekad. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom produkcyjnym, PNAU współpracuje z niektórymi z największych artystów na świecie. Rozwija także kolejną falę talentów za pośrednictwem własnej wytwórni Lab78

Lista utworów „Hyperbolic”:
1. AEIOU (with Empire Of The Sun) 
2. The Hard Way (with Khalid)
3. Solid Gold (feat. Kira Divine & Marques Toliver)
4. All The Time?
5. Stars (with Bebe Rexha & Ozuna)
6. You Know What I Need?(with Troye Sivan)
7. Nostalgia?
8. Passion Flower
9. River (feat. Ladyhawke)
10. So High (?feat. Emily Wurramara)

Źródło: Sony Music Entertainment Poland
Fot: Sony Music Entertainment Poland


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist