Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Matura tuż-tuż. KUL zaprasza do wspólnej powtórki

Napisał: on 05-04-2024

Na powtórki przedmaturalne zapraszają naukowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W kwietniu takie zajęcia dedykowane tegorocznym maturzystom odbędą się m.in. z polskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

CZYTAJ: Wyniki są zatrważające. Dzieci nie chcą podejmować wysiłku

Wydział Medyczny KUL proponuje jak co roku zajęcia z chemii i biologii. – Powtórzymy z młodymi ludźmi chemię organiczną i nieorganiczną – mówi dr Radosław Mencfel. – Jeśli chodzi o biologię, to są konkretne tematy – nauka o tkankach, metabolizm i elementy statystyki, które zostały wprowadzone do podstawy programowej i były na maturze w zeszłym roku. Wiem, że maturzyści bardzo się tego obawiają. W czasie powtórek skupiamy się na rozwiązywaniu zadań maturalnych i próbujemy odnaleźć się w skomplikowanych kluczach do odpowiedzi, które chyba wszystkim przysparzają najwięcej kłopotu.

Zajęcia zaplanowano w kolejne kwietniowe piątki. Dzisiejsza (05.04) powtórka rozpocznie się o 16.00 w budynku Biotechnologii KUL przy ul. Konstantynów 1 w Lublinie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać na adres inb@kul.pl, aczkolwiek organizatorzy przyjmą także niezapisanych.

SzyK / opr. AKos

Fot. pexels.com


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist