Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist

Glass Animals ogłaszają trasę koncertową. Grupa wystąpi w tym roku w Polsce

Napisał: on 08-04-2024

Artyści będą promowali nadchodzący krążek „I Love You So F***ing Much”.

– „I love you so f***ing much, I LOVE YOU SO F***ING MUCH, I love you SO f***ing MUCH, I love you so F***ING much, I LOVE you so f***ing MUCH”. Te słowa nabierają innego znaczenia za każdym razem, gdy je wypowiadasz. Wszechświat może sprawiać, że czujemy się przytłaczająco mali, ale nasza ludzka więź jest znacznie większa i tajemnicza. Miłość przybiera nieskończenie różne formy, kształty i rozmiary. Jest tak złożona i potężna, że bycie świadkiem nawet najmniejszego jej przejawu może zmienić twoje życie na zawsze” – Dave Bayley.

Nominowany do Grammy i BRIT, mający na koncie diamentową płytę i kilka platynowych brytyjski zespół Glass Animals ogłosił szczegóły planowanej na ten rok światowej trasy koncertowej. Muzycy będą promowali nią swój wyczekiwany czwarty album „I Love You So F***ing Much”.

Tournée obejmie 44 koncerty w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii. Trasa rozpocznie się 7 sierpnia koncertem Charlotte w Północnej Karolinie, a zakończy 7 listopada występem w mieszczącej 20 tys. widzów londyńskiej hali The O2 Arena. Artyści zawitają także do Polski, by 19 października dać koncert w EXPO XXI w Warszawie.

Fani, którzy zamówili album w przedsprzedaży, będą mogli nabyć wejściówki od 9 kwietnia od 10.00. Otwarta sprzedaż ruszy 11 kwietnia o 10.00.

Krążek „I Love You So F***ing Much” ukaże się 19 lipca nakładem Polydor Records. Wydawnictwo będzie następcą świetnie przyjętego przez krytykę i fanów „Dreamland” z 2020 r., który sprzedał się na całym świecie w nakładzie 12 mln egzemplarzy. To właśnie z tego krążka pochodzi gigantyczny przebój „Heat Waves”, który stał się największym hitem brytyjskiego zespołu od prawie 30 lat. Piosenka była pierwszym numerem 1 od czasu „Happy” Pharrella, który został napisany i wyprodukowany przez jedną osobę. Sukces „Heat Waves” sprawił, że światowe gwiazdy pop, w tym Florence Welch, zapragnęły pracować z frontmanem Glass Animals Dave’em Bayleyem.

Narodzinom „I Love You So F***ing Much” towarzyszył kryzys egzystencjalny Dave’a. Artysta obserwował to, jak momentalnie stał się światową gwiazdą, przebywając w zamknięciu spowodowanym lockdownami. – „Życie potrafi zmieniać się dynamicznie i w dramatycznych okolicznościach. Czasami nie jesteś w stanie dotrzymać kroku tym zmianom na poziomie osobistym, przez co z czasem zaczynasz czuć się jak widz. Potem jesteś gdzieś zapraszany i oczekuje się od ciebie, że będziesz określonym typem osoby. Pogubiłem się w tym. Zdezorientowało mnie to do tego stopnia, że nie wiedziałem, kim jestem i czy to, co mnie otacza, jest prawdziwe” – wyjaśnia lider Glass Animals.

Pełny kryzys egzystencjalny dopadł artystę, kiedy utknął w drewnianym domku na klifie podczas jednej z największych burz w historii Kalifornii. Bayley obserwował wówczas spadające z góry drzewa i zakładał, że wkrótce zginie. Artysta zaczął wówczas zadawać pytania sobie i wszechświatowi. Kiedy zaakceptował to, że jest introwertykiem, zdał sobie sprawę, że ludzka więź i miłość są czymś znacznie większym, ważniejszym i złożonym niż cokolwiek innego.

Singiel „Creatures in Heaven” jest wysublimowanym pierwszym spojrzeniem na 10 intymnych historii miłosnych rozgrywających się na tle wszechświata. Wypełniony charakterystycznymi dla lat 70. analogowymi brzmieniami syntezatorów utwór imponuje kosmiczną produkcją. Piosenka skupia się na „tu i teraz”. – „Chodzi o ten jeden moment w czasie, czasami o ułamek sekundy, innym razem o rok, który może ukształtować cię i zmienić twoje życie na zawsze. Czasami coś kończy się przed czasem lub nie idzie tak, jak sobie założyliśmy. Czasami umieramy zbyt wcześnie. To wciąż cholernie piękne. Miłość, troska i uczucie w tej konkretnej chwili żyją wiecznie. To tak naprawdę nigdy nie umiera” – komentuje Dave.

Glass Animals – „I Love You So F***cking Much” – lista utworów:
1. Show Pony
2. whatthehellishappening
3. Creatures in Heaven
4. Wonderful Nothing
5. A Tear in Space (Airlock)
6. ICMYFILA
7. How I Learned To Love Bomb
8. White Roses
9. On the Run
10. Lost in the Ocean

Źródło: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Fot: Universal Music Polska Sp. z o.o.  


Radio Freee

Hity non stop na 89.9 FM

Current track

Title

Artist